Znovuotevření táborské zoologické zahrady

Publikováno v: Napsali o nás
Tags:

(TV Prima; 4. 7. 2015)

Karel VOŘÍŠEK, moderátor: Zoo v Táboře jste v jedné z našich reportáži před malou chvíli už viděli. Po půl roce je opět otevřená, první den bylo narváno, více než 8 tisíc návštěvníků. Jak se ale podařilo zjistit Táborskému deníku, problémy jsou. Například nová licence na provoz ještě nenabyla právní moci a také je potřeba dodatečné stavební povolení na několik přístřešků pro zvířata. Více už nám řekne Eva Šelepová.

Eva ŠELEPOVÁ, redaktorka: Licenci na provoz zoologické zahrady vydává ministerstvo životního prostředí a táborská zoo už ji dostala na dobu neurčitou. K licenci mělo možnost vyjádřit se vedení města i kraje. Jihočeský kraj se práva na podání rozkladu k licenci pro táborskou zoo vzdal, to znamená, že vůči ní neměl žádné výhrady. Od táborských radních se očekávalo to samé. Ti ale na svém posledním zasedání k hlasování o licenci ani nedospěli. Zástupci stran vládnoucí koalice byli v oslabení a radní se hlasování hromadně zdrželi.

Jiří FIŠER, starosta Tábora: Pesimista by v tuto chvíli řek, ježíšmarjá, to je špatně, že se Tábor předčasně nevzdal práva odvolání nebo rozkladu a optimista řekne, no to je bezvadný, že nám v tom Táboře to nepokazili, nehodili do toho vidle, vždyť nám za několik dní tak jako tak nabyde licence právní moci.

Eva ŠELEPOVÁ, redaktorka: Licence nabude právní moci ve středu 8. července. Ministerstvo hledí na to, zdali areál zoo splňuje například bezpečnostní kritéria a jak je postaráno o zvířata. Někteří obyvatelé Větrov proti zoo protestují, protože veškerá auta s návštěvníky proudí skrze jejich obec.

obyvatel Větrov: Teď tady jezdí kolem nás autobusy, na což třeba vůbec nejsme zvyklí, a to jako dost ruší, no, takže myslím, že obyvatelé tady nejsou nadšený.

Evžen KOREC, ředitel ZOO Tábor: Řada lidí potom parkovala mimo zahradu na soukromých pozemcích, což bylo předmětem stížností. My jsme jednak rozšířili parkoviště, a to tak, abysme ho udělali v souladu se stavebním zákonem, kde jsme nemuseli mít stavební povolení a zároveň jsme udělali druhé vstřícné gesto. My jsme parkování, a to nejen v době otevření, ale trvale, udělali zcela zdarma.

Eva ŠELEPOVÁ, redaktorka: Trnem v oku by někomu mohlo být také několik nedořešených stavebních povolení na území zoo.

Evžen KOREC, ředitel ZOO Tábor: Všechny významné stavby, které jsou postaveny v Zoologické zahradě Tábor, jsou povoleny a zkolaudovány. Sporné byly stavby, které jsou maličkými stavbami, jde o ubikace zvířat a předpokládáme, že i toto uvedeme do souladu během příštího půlroku.

Eva ŠELEPOVÁ, redaktorka: Většina lidí je ale ráda, že se zkrachovalou zoo podařilo zachránit.

obyvatel Větrov: Bydlím u silnice, tak to tak má bejt, že tady jezdí auta, no. Já jsem spokojenej, mě to neruší.

obyvatelka Větrov: Je to pro lidi, ne? Je to pro děti, proč by ne?

Eva ŠELEPOVÁ, redaktorka: Eva Šelepová, Prima FTV.

Celou reportáž se pusťte v tomto odkazu.

Televizní reportáž o ZOO začíná v čase 23:44.

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options