Adoptivní rodiče a sponzoři

Ochrana ohrožených druhů je náročnou činností, která stojí nemalé finanční prostředky. Jsme tedy rádi za jakoukoliv podporu, kterou nám vyjadřují firmy, ale i jednotlivci.

Díky adoptivním rodičům můžeme našim zvířatům výrazně zlepšit prostředí, ve kterém žijí, a dopřát jim nejkvalitnější možné krmivo.

I díky sponzoringu mají zvířata nadstandardní podmínky pro život (správnou výživu a odbornou lékařskou péči). Také jsme díky sponzorům mohli postavit nový výběh a ubikaci pro velbloudy a vlky, voliéry pro papoušky, výběh pro lamy a zrekonstruovat vodní svět. Našim hlavním cílem je ochrana ohrožených druhů.

 

Chci pomoci

 


Zubr
Zubr

Zubřice Karla již není sirotek. Našla novou adoptivní rodinu Neumanovu.

 

Inspirujte se příběhem, který byl vyprávěn právě v naší zoo.

Na zubřici Karlu jakoby se první roky života lepila smůla. Příjezdem do ZOO Tábor se toto prokletí zlomilo. Transport do naší zoo probíhal bez problémů. Karla se do nového domova evidentně těšila.

Další radostná zpráva přišla na přelomu roku, kdy se o Karlu začala zajímat rodina Neumanů, která už dříve v ZOO Tábor adoptovala hned čtyři jiná zvířata. „Loni v létě jsme slavili výročí svatby a hledali jsme užitečnější dárek než nějakou bonboniéru. Po výletu do znovu otevřené táborské zoo bylo jasno – podpoříme zdejší chov,“ vysvětluje motivaci Jan Neuman s tím, že napřed si vybrali čtyři menší zvířátka, za každého člena rodiny jedno.

„Na podzim jsme navštívili ještě další české zoo, nejvíc se nám však líbilo právě v Táboře, kde jsme opět obdivovali spokojená a dobře živená zvířata v krásných velkých ohradách. Po reportáži v televizi o novém zdejším přírůstku, jsme se rozhodli naši ´rodinku´ rozšířit,“ doplňuje adoptivní rodič pan Neuman a slibuje, že zoo hodlá celá jejich rodina podporovat i v budoucnu.

 


Kdo pomáhá

 

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options