Výlety v okolí

Kromě naší zoologické zahrady doporučujeme na Táborsku navštívit také tato zajímavá místa:
V těsné blízkosti zoo se tyčí rozhledna Hýlačka. Více než 35 m vysoká rozhledna, která vám odhalí krásný výhled nejen na okolí naší zahrady.
700 m (10 min pěšky)
Jen 20 minut jízdy ze zoo se nachází rodinná Velbloudí farma, kde můžete zblízka vidět nejen velbloudy, ale třeba také lamy.
17 km (23 min autem)
Jen 22 km od naší zoo můžete obdivovat krásy Chýnovské jeskyně. Její celková délka je více než 1400 metrů. Ještě však není celá prozkoumána, proto je délka turistické trasy 260 metrů s převýšením 36 metrů.22 km (29 min autem)
Jen 33 minut jízdy od zoo je Motýlárium Votice – uvidíte zde velké množství krásných českých motýlů a pomůžete podpořit ochranu motýlů na našem území.32 km (33 min autem)
39 km od ZOO Tábor můžete zažít ZEMĚRÁJ KOVÁŘOV. Přírodní park plný zážitků a poznání kde na vás čeká mimojiné velké dřevěné bludiště, dětská herní vesnička, interaktivní herna, lukostřelnice, množství přírodních hřišť a více než sto různých her, zábavných i naučných prvků, dobrodružných úkolů a hlavolamů, pátrání po Kamenech času nebo bloudění v temném Skladišti. 39 km (40 min autem)
4,5 km od ZOO Tábor můžete vyzkoušet Geologickou expozici Pod Klokoty. Expozice je volně přístupná po celý rok a představuje návštěvníkům exponáty hornin regionu Jihozápad. Každý vystavený exemplář je opatřen popisem, geologickou mapkou, zákresem lokality výskytu a fotografiemi z místa sběru a také maloplošným výbrusem. V infocentru je návštěvníkům k dispozici propagační materiál. 4,6 km (9 min autem)
Přímo ve městě Tábor najdete spoustu expozic a muzeí určených především pro děti. Muzeum Lega, Strašidelné podzemí, Skřítkov, Dětský svět s mašinkou, nebo třeba Muzeum čokolády a marcipánu.4,5 km (10 min autem)
Nedaleký komplex Pintovka nabízí naučnou lesnicko-přírodovědnou stezku s výchozím bodem nedaleko nad Švehlovým mostem. Součástí lesoparku je mimojiné také lesokoutek s divokou zvěří.3,2 km (9 min autem)
Z táborské hvězdárny je možno v závislosti na ročním období pozorovat většinu planet Sluneční soustavy, některé jasnější úkazy dalekého vesmíru mezi které patří hvězdokupy, mlhoviny, komety. Přes den je možno pozorovat i Slunce (skvrny, erupce) s použitím slunečního filtru.5 km (10 min autem)
Zahrada je druhou nejstarší botanickou zahradou v ČR. Ve sklenících zahrady můžete obdivovat teplomilnou flóru, v arboretu pak evropské a cizokrajné dřeviny. V zahradě můžete navštívit také malý koutek s handicapovanými živočichy, ve kterém přebývá i liška Sisi.6,1 km (13 min autem)

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options