Úvodní slovo ředitele

Korec

Vážení milovníci zvířat,

vítám Vás na stránkách Zoologické zahrady Tábor, největší ZOO v jižních Čechách. Ať už jste naší zahradu již navštívili, nebo se teprve chystáte, věřím, že zde naleznete všechny potřebné informace a novinky o aktuálním dění.

Jako noví majitelé jsme pro Vás Zoologickou zahradu Tábor znovuotevřeli 30. června 2015 a v současné době si u nás můžete prohlédnout téměř 500 zvířat, 80 druhů, přičemž více než polovina z nich patří mezi chráněné druhy u nás i ve světě. A to je také naším posláním – chránit a rozmnožovat ohrožené druhy zvířat, která jsou často na pokraji vyhubení. Nechceme však být pouze zahradou, která jen sbírá jednotlivá zvířata. Naopak chceme posilovat a prohlubovat edukativní funkci pro všechny, kteří budou mít zájem dozvědět se o životě zvířat co nejvíce.

Zájemcům také nabízíme možnost přispívat na chod zahrady, nebo se stát adoptivním rodičem vybraných zvířat. Máte-li zájem stát se sponzorem nebo adoptivním rodičem, veškeré informace naleznete zde.

Závěrem mi dovolte, abych vás co nejsrdečněji pozval k návštěvě naší táborské ZOO. A pokud už jste u nás byli, neváhejte nás navštívit podruhé.

Pomozte nám chránit ohrožené druhy zvířat.

RNDr. Evžen Korec, CSc.
ředitel Zoologické zahrady Tábor

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options