Vzdělávací programy pro školy v ZOO Tábor

vzdelavaci-programy

Pro zatraktivnění vaší výuky jsme pro vás v ZOO Tábor připravili vzdělávací programy. Registrovat se můžete pomocí formuláře na této stránce.

1. stupeň ZŠ:

Zvířátkům na stopě

Žáci si vyzkouší, jací jsou stopaři. V environmentálním centru budou nejprve poznávat stopy zvířat a přiřazovat zvuky zvířat. Nabyté znalosti si poté ověří pomocí hravých pracovních listů přímo v terénu.

Život na statku

Děti se dozví, proč zvířata chováme, kdy a kde zdomácněla, jaké zvuky vydávají a co je jejich potravou. Na naší farmě si budou moci vybrané druhy zvířat nakrmit a dostanou praktickou ukázku krmení a péče o zvířata.

2. stupeň ZŠ:

Ohrožená zvířata

Žáci se v environmentálním centru dozvědí, jaké faktory ohrožují zvířata po celém světě a z jakých důvodů se zvířata nejčastěji loví. V terénu si pak vyzkouší roli celníků – budou přiřazovat úlovky pytláků ke správným zvířatům, následně si zahrají na rangery a pytláky, vydají se po jejich cestách a společně je zkusí porazit. Závěrem se žáci půjdou zblízka podívat na tygra ussurijského, jednoho z nejohroženějších zvířat na planetě.

Les a jeho obyvatelé

Představení lesa jako ekosystému, druhů zvířat žijících v lese, četnosti jejich výskytu či vzácných druhů.

Střední školy:

Historie a současná role zoologických zahrad

Studenti se seznámí nejen s přehledem dějin chovu zvířat a vývojem filozofie zoologických zahrad, s jejich posláním, ochranou fauny či činností edukační…

Nejohroženější na světě

Přehled globálních ekologických problémů planety, nejohroženější druhy zvířat ve světě či světová ochrana fauny a flóry.

Vzdělávací programy ZOO Tábor

Informace ke vzdělávacím programům

  • Délka programů cca 90 minut (dle domluvy lze zkrátit)
  • Nabízené programy jsou omezeny pro max. 35 žáků/studentů
  • Část všech výukových programů se odehrává v Environmentálním centru (budova v areálu ZOO Tábor), druhá část programu se uskuteční v exteriéru. V případě nepříznivého počasí proto nezapomeňte na vhodné oblečení.
  • K programům pro 1. a 2. stupeň dostanou žáci výukové pracovní listy.
  • S dostatečným předstihem (1 měsíc) můžeme vzdělávací program přizpůsobit vašim osnovám.

Vybraný program je vždy nutné objednat nejméně 14 dní předem pomocí elektronického formuláře (na stránce níže) nebo telefonicky na čísle +420 233 372 021 – sekretariát ZOO Tábor s Vámi domluví konkrétní termín.

Výukové programy realizujeme také během letních prázdnin pro dětské tábory.

Výukové programy jsou zdarma. Uhradit musíte pouze vstup do ZOO Tábor, využít můžete slevy pro školy. Více informací zde.

Registrační formulář

Vaše objednávka je platná až po potvrzení ze strany ZOO Tábor.

Zvolte program

Datum a čas*

*uveďte datum a čas, který vám nejvíce vyhovuje. Po odeslání formuláře se s vámi spojíme a termín potvrdíme, nebo vybereme nejbližší možný

Škola a třída

Vyučující

Váš e-mail

Váš telefon

Počet osob (vyžadováno)

Poznámka*

*napište vše, co bychom potřebovali vědět, aby vzdělávací program proběhl v pořádku. Např: Máte ve třídě dítě s handicapem?

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options