Pochvala

Dobrý den vážený pane řediteli,

na jaře se naše dcera Marta Hrstková stala adoptivním rodičem malpiček hnědých a my s manželem jsme adoptovali mary stepní.Často ZOO navštěvujeme, jsme z Tábora a celé roky jsme sledovali situaci, která ve výsledku dopadla díky Vám skvěle! ZOO je na nádherném místě, zvířátka jsou spokojená, je o ně dobře postaráno… pro nás je to oáza klidu, radosti a pohody.

Chci se ale zvlášť zmínit o Vašich zaměstnancích. Pozoruji je při každé mé návštěvě.Pracují neúnavně, se zápalem, je na nich vidět, že mají svou práci a svěřená zvířata rádi a proto se nasazují opravdu ze všech sil. Myslím, že často pracují i nad rámec svých povinností.

Například v letní sezoně byly dlouhé fronty u pokladny, často lidé chtějí suvenýry…pracovník v pokladně to má opravdu náročné, myslím, že nemá ani čas doběhnout si na WC! Navíc musí být milý k návštěvníkům, kteří jsou často nevrlí kvůli frontě, však víme, jak lidé dokáží být nepříjemní a zlí… Možná by stálo za úvahu odlehčit frontám kdyby např. lidé s průkazkami, kteří mají volný vstup, mohli projít mimo frontu třeba pomocí nějakého turniketu /?/ tak to vidím já jako laik – také si musím vždycky frontu poctivě vystát.

Další náročná práce je doprovázení skupin lidí např.při Dnu ošetřovatelem za běžného provozu ZOO – to musí ošetřovatelé, jak jsem vypozorovala, být obzvlášť stále ve střehu, aby se nikomu nic nestalo. Ve skupinkách jsou děti, někteří dospělí jsou neposlušní – elektřina…atd.- a ošetřovatelé neztrácejí trpělivost, věnují se každému opravdu nadstandartně! Myslím, že v zákulisí musí splnit všechny své běžné denní povinnosti a to je opravdu náročné, obdivuji je! A musí také mít mnoho znalostí!

Byli jsme s manželem a dcerou 22.9. na Dnu ošetřovatelem. Byl to skvělý zážitek. A právě to množství práce, kterou jsme viděli na vlastní oči mě přivedlo k tomuto napsanému zamyšlení. Většinu ošetřovatelů známe z našich častých návštěv – vedoucí ošetřovatelka paní ing. Krejčová je skvělý člověk i organizátor, má hezký vztah k podřízeným. Nás to těší, hezké vztahy nejsou dnes tak často vidět. Nás během těch pěti hodin prohlídky doprovázely postupně tři ošetřovatelky: Veronika Koutenská, Michaela Hořejší a Vendula Kofroňová. Všechny byly skvělé – mají rády zvířata i svou těžkou, fyzicky náročnou práci a nám se věnovaly s plným nasazením, zaslouží si naší pochvalu a jistě i Vy pane řediteli máte možnost, jak svým zaměstnancům projevit uznání.

Závěrem Vám i Vaší rodině chci popřát pevné zdraví, hodně sil k práci a hodně radosti z výsledků, kterých dosahujete. A také Vám moc přeji, abyste měl vždycky kolem sebe tak spolehlivé a nadšené spolupracovníky jaké máte, bez nich by ZOO nemohla fungovat.

My budeme dál věrnými návštěvníky a podporovateli Vaší skvělé ZOO, dál budeme rádi vídat Vaše spokojená zvířata a jejich ošetřovatele. A potěší mě, když si uděláte chvilku času a napíšete mi pár slov – díky.

S pozdravem Jiří a Jitka Ch.

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options