Poděkování za prohlídku

Vážený pane řediteli,

ráda bych vám jménem celé naší rodiny poděkovala za dnešní výjimečný zážitek v ZOO Tábor. Zakoupili jsme si voucher na VIP prohlídku a vzhledem k blížícímu se termínu jeho vyčerpání jsme nehleděli na počasí a vydali se navzdory velkému horku dnes do ZOO. Po pravdě jsem měla z návštěvy ZOO obavy. Vím již z předchozích let, že se u vás není tak úplně kam schovat před sluncem a naše tři malé děti nejsou příliš velcí teplomilové, většinou jsou hned nevrlí a touží po zmrzlině či domovu. Dnes to však díky úžasné paní Miriam zvládli všichni tři báječně.

Ráda bych touto cestou paní Miriam poděkovala, protože nám byla opravdu skvělou průvodkyní a to naprosto ve všech ohledech. Na jejím povídání bylo vidět, jak má práci se zvířaty ráda a jak to pro ni není pouhé povolání, ale přímo poslání. Jak vnímá širší celosvětové souvislosti a jak moc jí na zvířatech i naší planetě záleží. Její pohled mi byl v lecčems velmi blízký.

Zároveň zvládla výborně přizpůsobit program dětem – jejich věku, pozornosti, únavě v souvislosti s počasím, prostě všemu. Povídací části volila ve stínu stromů, do výkladu děti zapojovala formou otázek, vedla je k opatrnosti velmi citlivou a osobní formou. Naše 7mi letá dcera si, troufám si říct, mnoho odnesla a paní Miriam si jí zcela “získala“. Náš 4letý syn má soustu zážitků a navzdory své introvertní povaze, kdy si většinou cestu k “cizím” lidem chvíli hledá, byl naprosto spolupracující a velmi zaujatý prohlídkou. V neposlední řadě náš 1,5letý syn zvládl prohlídku úžasně a i on měl několik pro něj velmi silných zážitků, kdy měl příležitost vidět zvířátka více zblízka. V dnešním horku se domnívám, že by jinak málokteré zahlédl venku a nejspíš by pro něj návštěva zdaleka nebyla tak zajímavá.

Závěrem bych ráda napsala, že i já s manželem jsme byli unešeni nevšedním zážitkem a hlavně přístupem paní Miriam, která nám byla po celou dobu vlídnou, ochotnou a zaujatou průvodkyní. Prohlídka předčila naše očekávání a určitě si ji poneseme jako nádherný zážitek ještě dlouho.

Protože vím, že v mnoha případech se lidé se špatnou zkušeností neváhají ozvat, avšak ti s dobrou mnohdy mlčí, ráda bych si naše dojmy z dnešního dne nenechala jen pro sebe a dovoluji si poslat poděkování na emailové adresy celého vašeho týmu. Tak trochu jako povzbuzení:-), aby bylo vidět, že jsou i tací, kteří si ochoty a vlídného přístupu cení, ať jde o nákup v samoobsluze, cestu vlakem nebo právě prohlídku ZOO. Kéž by na všech pozicích ve všech sektorech pracovali lidé, kteří mají svou práci tak rádi, jako jsme tomu byli svědkem dnes u paní Miriam, a ještě zvládli s okolím komunikovat takhle příjemně.

S pozdravem a velkým díky za celou naši rodinu

Šárka B.

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options