Táborská zoo získala maru stepní

Publikováno v: Novinky, ZOO v médiích, Nové přírůstky, Nově dovezená zvířata
Tags:

Táborská zoologická zahrada získala z Německa samce mary stepní. Rozšířila tak počet druhů, které chová, na 77. Mara stepní je hlodavec a patří ve volné přírodě mezi ohrožené druhy, informoval mluvčí táborské zoo Filip Sušanka.

„Mary stepní jsou zařazeny na listině ohrožených druhů IUCN, která je klasifikuje jako téměř ohrožený druh. Mladého samce, který rozšíří počet chovaných ohrožených zvířat v naší zoo, jsme získali z německé zoologické zahrady Hof. Podobně spolupracujeme i s dalšími evropskými zoologickými zahradami,“ řekl ředitel táborské zoo Evžen Korec.

Mara stepní připomíná morče nebo kapybaru. Ve volné přírodě žije ve střední a jižní Argentině, kde obývá pampy a horské polopouště. Vyhrabává si rozsáhlé podzemní nory dlouhé i více než pět metrů.

Táborská zahrada je největší soukromá zoo v Česku. Rozkládá se zhruba na deseti hektarech. Vznikla v květnu 2015 poté, co ji od insolvenčního správce koupil pražský developer a biolog Evžen Korec. Loni ji navštívilo 111.000 lidí. V zoo žije přes 470 zvířat. „Hlavním posláním zoo je chov a ochrana ohrožených druhů zvířat. Nejvýznamnějším projektem táborské zoo je reintrodukce zubra evropského do přírodních rezervací v Evropě,“ uvedl Sušanka. Přes zimu bylo otevřeno pouze o víkendech a státních svátcích. Od 28. března zoo zahájí celotýdenní provoz.

Celý článek si můžete přečíst na portálu ekolist.cz

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options