V Táboře najdou azyl týraní tygři i levharti

Publikováno v: Novinky, ZOO v médiích
Tags:

V táborské zoo se otevřelo první záchranné centrum pro chladnomilné šelmy. Azyl tu najdou týraná nebo nelegálně chovaná zvířata, která stát zabaví majitelům. Jde o první takové centrum v České republice.

Záchranné centrum tvoří dva velké oddělené výběhy. Ty jsou postaveny z nerezových sítí, které nahradily mříže. Nechybí bazény na plavání, vyhlídkové palandy ani obrovské kmeny stromů, o které si šelmy brousí drápy. V každém výběhu mohou být dvě zvířata. Záležet ale bude na jejich velikosti a také na tom, zda jsou zvyklá žít společně. Záchranné centrum za deset milionů korun financoval Státní fond životního prostředí České republiky.

„Záchranné centrum dosud v České republice chybělo a zabavená zvířata tak často musela zůstávat v nevyhovujících podmínkách. Takto pomůžeme zachránit velké šelmy, které byly chovány nelegálně nebo je majitelé týrali. Umístit sem můžeme tygry ussurijské, levharty, rysy nebo vlky,“ řekl Evžen Korec, ředitel táborské zoo, s tím, že o umístění konkrétního zvířete bude vždy rozhodovat Ministerstvo životního prostředí České republiky.

Celý článek si můžete přečíst na webu novinky.cz

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options