Zoo Tábor chystá záchranné centrum pro šelmy, které stát odebere chovatelům

Publikováno v: ZOO v médiích
Tags:

V Česku žijí v soukromých chovech stovky velkých chráněných šelem. Některé ale kvůli nevyhovujícím podmínkám spíše živoří. Pokud se jejich týrání potvrdí a úřady je majiteli odeberou, často je velký problém s jejich umístěním. I kvůli tomu Zoo Tábor vybuduje záchranné centrum pro chladnomilné šelmy, kde najdou dočasný domov státem zabavená zvířata.
„Chovat velké šelmy, jako je například tygr ussurijský, není vůbec jednoduché. Kromě obrovských nákladů na výživu, veterinární péči i dostatečné zázemí je potřeba spousta povolení, protože jsou to ohrožené druhy zvířat. Přesto se stále najdou jedinci, kteří nařízení obchází a zvířata doslova týrají chovem v nevyhovujících podmínkách,“ vysvětluje ředitel Zoo Tábor Evžen Korec.

I proto v areálu zoologické zahrady začnou v polovině měsíce s budováním záchranného centra pro šelmy z celého Česka. Hotové má být na jaře příštího roku. „Naším posláním je záchrana ohrožených druhů zvířat, a to i těch, která se dostala do špatných podmínek,“ dodává Korec.
Celý článek si můžete přečíst na portálu iDnes.cz

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options